Telefon: 0(532) 695 52 14
Çalışma Saatlerimiz: 09:00-19:00

SIVA VE TADİLATI

Sıva


İç ve dış yüzeylerin rutubetten veya su gibi etkilerden korunması için sıvayapılır. Yapıların dış yüzeylerinde genel olarak sıva yaparken sadece çimentokullanılır. İç mekanlara yapılacak olan sıvalarda ise çimento ile birlikte kireç kullanılmaktadır. Eskiden sadece kireç kullanılsa da günümüzde sadece kireç kullanmak neredeyse hiç görülmemekte. Çimento ile kirecin karıştırılması sonrasında karışım yumuşak olduğu için uygulaması da kolaylaşmaktadır.

 

Yaşamımızı sürdürdüğümüz yapılar sadece beton ve demirden olması yeterli olmamaktadır. Bu alanlarda yaşamımızı sağlıklı bir şekilde sürdürmemizde önemlidir. Rutubet ve nem ise bizim sağlığımızı tehdit eden en önemli düşmanlarımızdan biridir. Yapılarda rutubet ve nemin olmaması için sıva yapılması şarttır. Dış sıva ve iç sıva sizi rutubetten tamamen koruyarak daha sağlıklı bir ortamda yaşama olanağı sunmaktadır. Özellikle kış aylarında yağmur ve kar yapılara nüfus ettiğinde sıva bu sıvıların içeri nüfus etmesini engellemektedir.

Yapılarda sıvanın iyi bir şekilde görevini görmesi içinde doğru malzemeler ve doğru teknikler kullanılmalıdır. Genel olarak sıva düzeylere iki kat olarak uygulanır. Öncelikle kapa sıvadenilen yöntem ile sıva uygulanır ve daha sonrasında ise ince sıvauygulanarak sıva çalışmalarına son verilir. Sıva dışarıdan kolay teknikler ile yapılan bir iş gibi görünse de aslında ince işçiliğe sahiptir. Sıvanın uygulanmasından çok uygulama sonrasında sorunsuz bir şekilde yüzeyde durmasını sağlamak daha önemlidir. Bunu için yüzey özel tekniklerle sıvaya hazırlandıktan sonra sıva uygulama çalışmaları gerçekleştirilir.

Sıva işlemleri iç ve dış mekanlarda bireysel olarak yapılabilecek bir çalışma değildir. Böyle durumlarda yapılacak yanlış işlemler daha sonrasında farklı sorunlar yaşamanıza yok açabilir. YK Mutfak Mobilya Dekorasyonolarak sunduğumuz sıva hizmeti sayesinde Ankara Balgatve diğer iller için uygun bütçeler ile sıva hizmetimizden yararlanabilirsiniz.