Telefon: 0(532) 695 52 14
Çalışma Saatlerimiz: 09:00-19:00

BELENCO TEZGAH

Mutfaklar evlerimizin en hijyenik noktası olmak zorundadır. Hijyenik ve şık mutfaklar ise kaliteli malzeme kullanılarak üretilen tezgâhlarla mümkündür. Bir mutfak tezgahında aranılacak özelliklerin en başında hijyen, su emme gücü ve çizilmeye karşı direnç gelir. Granit malzemesinden dahi çok daha fazla çizilmeye karşı direnç sağlayan kuvars malzemesi, belenco tezgâhın ham maddesidir. Kaliteli bir malzeme olarak kuvars renklendirilebilirdir ve bu nedenle belenco tezgâh sıklıkla kullanılır.  Peki, neden belenco tercih etmelisiniz? Su emme gücü ve çizilmeye karşı direnç sizlere ne gibi faydalar sağlar?

Su Emici Belenco Tezgâh

Su emme özelliği bakımından çok iyi sonuçlar alınan kuvars (quartz ) malzemeden üretilen belenco tezgâh mutfak için adeta vazgeçilmez özelliklere sahiptir. Çizilmeye karşı diğer malzemelere oranla çok yüksek dirençli ve geniş renk skalasına sahip olması mutfak tezgâhı olarak değerli müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilmesini sağlar.
Granit malzemesinden dahi çok daha fazla çizilmeye karşı direnç sağlayan kuvars malzemesi, belenco tezgâhın ham maddesidir. Kaliteli bir malzeme olarak kuvars renklendirilebilirdir ve bu nedenle sıklıkla kullanılır.

Neden Belenco Tezgâh Kullanmalısınız?

Söz konusu mutfak olduğu zaman herkes kolay temizlenebilir malzemelere yönelir. Gün içinde çok fazla vakit geçirilen mutfaklarda tezgâhın temiz olması herkesin istediği bir şeydir. Kolay temizlenebilir malzemelerden üretilen ürünler sıklıkla mutfakta tercih edilir. Bunlardan birisi de belenco tezgâhtır. Belenco tezgâhın ham maddesi kuvarstır. Kuvars kir tutmayan, gözeneksiz bir yüzeye sahiptir ve su emmez. Kirlenmeye karşı dirençli olan, kimyasallara karşı dayanıklı bir yüzeyi bulunur. Mutfak tezgâhınızı belenco olarak yaptırdığınız sürece ekstra yüzey koruyu ya da cila kullanmanız gerekmemektedir. Günlük temizlik, bu tezgâhı yıllarca kullanmanız için yeterlidir. Ayrıca hardal, sirke, limon gibi güçlü asidik maddelere karşı dirençli olan bu tezgâh mutfakta tedirgin olmadan zaman geçirmenizi sağlar.

Dayanıklı ve Temiz Tezgâhlar

Belenco tezgâh yüksek dayanıklılığa sahip bir ürün olarak dikkat çeker.  Kuvars malzemesi nedeniyle dayanıklı ve kolay temizlenebilir olan Belenco, geniş renk seçenekleri ve modelleri ile tercih edilir.  Her mekân için kusursuz uyum sağlayan belenco tezgâhların ışıltılı bir yüzeyi bulunur. Bu da bu tezgâhların ne denli şık olduklarını gösterir.
Kolay temizlenen ve su emmeyen özellikleri ile belenco tezgâh deneyimli ekibimiz tarafından montajlanır. Usta kadromuzun tezgah montajı sonrası mutfağınızda uzun yıllar hijyenik ve dekoratif tezgahınızı kullanmanız mümkündür.